Перейти к содержимому


Фотография
* * * * * 3 Голосов

Про артемию


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 113

#21 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 25 Ноябрь 2008 - 13:50

мне кажится это не критично, но выход рачков будет неравномерным. а ты в банку какой самопальный обогреватель сунь. типа пробирка, 2 электрода и соленая вода. если нужно, у меня где-то валяется. позвони, договоримся.

Не, у мяне пад гэтую справу казённы абагравальнік прыпасены. Я думаю, што можа ад таго, што я воду зьмягчаную браў, трэба было адразу са скважыны...

#22 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 25 Ноябрь 2008 - 21:33

Не, ня трэба было змякчаць... Марская вада не павінна быць мяккай :) Нават недзе чытаў, што чым вышэй жорсткасць, тым лепей для рачкоў :o

#23 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 16 Декабрь 2008 - 23:04

А вообще, яйца артемии есть во многих магазинах, где продают российский корм (блин, забыл как называется, в желтой упаковочке такой...). Продукция этой фирмы почти в каждом магазине, поэтому там и поищите артемию. Кстати, у меня выход из этих яиц был хороший :laugh:

#24 arul

arul

    Посетитель

  • Пользователи
  • Pip
  • 37 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 21 Декабрь 2008 - 15:37

Вопросик новичка. В каком виде она продается в магазине (сушеная или мороженная)? А какова технология активации?

#25 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 21 Декабрь 2008 - 19:12

Продаются яйца артемии, из которых потом выводятся науплии, которыми кормят мальков и мелких рыбешек. Про активацию и выведение науплиусов читайте в теме "Разведение живого корма!". Еще в магазине продают замороженных взрослых рачков :(

#26 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 02 Январь 2009 - 19:50

Можа каму цікава. Па маіх суб'ектыўных назіраньнях артэмія вылупляецца хутчэй, калі пры новай загрузцы інкубатара браць частку старой вады (з папярэдняга вывадку). Я навогул да 3-х разоў адну і тую ж воду ўжываю. Праўда, яек я інкубую за раз толькі кавейную лыжку на 3 літры вады. Дык вось, калі першы раз пры тэмпературы 22-24С науплія плыве праз 30-36 гадзін, то пры другой і трэцяй загрузцы стабільна праз 24 гадзіны. Калі хто зацікавіцца паспрабуйце, каб праверыць маё назіраньне.

#27 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 02 Январь 2009 - 19:54

Дарэчы, у мяне інкубацыя была ў поўнай цемнаце, магчыма, гэта прычына нізкага выклеву?..

Не, проста ня трэба занадта давяраць індыкатарам абагравальнікаў "маде ін чайне" (замест 30С тэмпература была 36С, і ўся наўплія памірала, не пасьпеўшы вылупіцца). :blush:

#28 wader

wader

    Kонсультант

  • Члены клуба
  • PipPipPipPipPip
  • 2 691 сообщений
  • 102 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск
  • Награды:Аквариумист 2008
    Лучшая статья 2009 -2м.

Отправлено 04 Январь 2009 - 00:47

Можа каму цікава. Па маіх суб'ектыўных назіраньнях артэмія вылупляецца хутчэй, калі пры новай загрузцы інкубатара браць частку старой вады (з папярэдняга вывадку). Я навогул да 3-х разоў адну і тую ж воду ўжываю.


Вот это я бы не рекомендовал делать. Где-то довольно давно уже была информация о
заражении рыб чем то вроде ботулизма из-за бактерий, размножающихся в соленой воде,
которую использовали для вывода артемии. Если интересно, могу поискать.

Да и после трех-четырех дней, когда моешь банку, на ней образуется какой-то слизистый налет.

#29 Droid

Droid

    Аквариумист

  • Постояльцы
  • PipPipPipPipPip
  • 2 173 сообщений
  • 8 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:г. Минск
  • Награды:Победитель "Наши гуппи 2007"
    Участник "Аквариумист 2007"

Отправлено 04 Январь 2009 - 08:38

Про ботулизм ничего не скажу но... факты. У малька скалярии начинается "горение плавников" именно при выкакрмливании науплиусами , выращенными на старой воде и/или из немытых банок. Далее, несмотря на кризис, соль стОит относительно недорого.... так что это не экономия. Ну и с эстетической стороны просто неприятно брать в руки банку , покрытую слизью, потому тщательно отмываю банки после отцеживания науплий.

#30 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 07 Январь 2009 - 23:04

Сьлізі ніякай не назіраў, магчыма, таму, што у мяне вельмі нізкая шчыльнасьць пасадкі культуры (адна кававая лыжачка на 3 літры раствору). Ужо перазарадак з 15 было, бутэльку (5 л з-пад вады) не мыю, толькі спаласкваю пры чарговай перазарадцы. Я мяркую, што пры дэкапсуляцыі ў воду ўносяцца некаторыя рэчывы, якія стымулююць астатнія яйкі да дэкапсуляцыі...

#31 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 08 Январь 2009 - 11:50

Віталь, а ты нешта ўнасіў для дэкапсуляцыі? Н2О2 ці бялізну?

#32 wader

wader

    Kонсультант

  • Члены клуба
  • PipPipPipPipPip
  • 2 691 сообщений
  • 102 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск
  • Награды:Аквариумист 2008
    Лучшая статья 2009 -2м.

Отправлено 08 Январь 2009 - 12:33

Віталь, а ты нешта ўнасіў для дэкапсуляцыі? Н2О2 ці бялізну?


Денис, декапсуляция и просто вывод артемии это две разные вещи.
А плотность посадки действительно низкая - я на 3л две чайные ложки ложу.

#33 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 08 Январь 2009 - 12:48

Денис, декапсуляция и просто вывод артемии это две разные вещи.


Я знаю :) Я имел в виду, декапсулировал ли Виталь как-нибудь яйца перед зарядкой их в инкубатор ;)

#34 maxby

maxby

    Помощник

  • Члены клуба
  • PipPipPip
  • 978 сообщений
  • 1 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск, Чижовка
  • Награды:*Лучшая страничка на ABA.BY -2м.

Отправлено 08 Январь 2009 - 13:31

2 Виталь
странно что у тя нету слизи. возможно из-за пластика. на стекле(3 л банка) уже после первой загрузки такая бяка... и пахнет отвратительно.

#35 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 08 Январь 2009 - 13:59

2 Виталь
странно что у тя нету слизи. возможно из-за пластика. на стекле(3 л банка) уже после первой загрузки такая бяка... и пахнет отвратительно.

Не, я не думаю, што з-за пласьціка, бо на абагравальніку таксама нічога падобнага на сьлізь не назіраю, праўда, ён перыядычна абсыхае (пакуль наўплію адбіраю ды перазапускаю), але калі б была сьлізь, то ён бы зарастаў, аднак не - чысты, толькі скарлупкі ад яек зьверху прыліпаюць, але я і іх не абмываю, іх не так многа. Пах узьнікае толькі на трэцяй зарадцы і то непрыемным я б яго не назваў, проста сьпецыфічны. Думаю, гэта з-за малой шчыльнасьці культуры.

Я знаю :) Я имел в виду, декапсулировал ли Виталь как-нибудь яйца перед зарядкой их в инкубатор ;)

Не, Дзяніс, я іх толькі прамарозіў пры -24С тыдня 2. Дэкапсулююцца яны самі ў вадзе. І па маіх назіраньнях крышку раней пры другой і трэцяй зарадцы, чым пры першай.

Сообщение отредактировал Вітáль: 08 Январь 2009 - 14:04


#36 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 08 Январь 2009 - 18:29

Так, Віталь, замуцілі мы з табою ;) У адказах прысутнічаюць 3 словы, якія мы паблыталі ;) Гэта дэкапсуляцыя, актывацыя і выхад рачкоў. Дэкапсуляцыя - гэта дзеянні чалавека, якія вызваляюць яйкі ад шкарлупіны, якая ахоўвае эмбрыён ад знешніх непрыемных умоў. Рэзультат гэтага - аранжавыя яйкі, якімі потым ці кормяць малькоў, ці выводзяць далей наупліўсаў. Гэта не працэс выхаду наупліўсаў ;) А я паблытаў актывацыю ;) Гэта працэс, які павышае адначасовы выхад рачкоў. У нашым выпадку - гэта актывація прамярзаннем ці Н2О2 :)

А наконт слізі. У мяне яна з'яўляецца як у банках з шкла, так і з пласціка :) Але нічога не пахне :) Запах з'яўляецца, калі не пераражаць культуру. Але гэта ідзе ад памёршых рачкоў ;)

І яшчэ. Віталь, ты што, 2 тыдні толькі марозіш яйкі? Потым не у маразільніку? Ці чаму тады выхад рачкоў з розных зарадак розны?

#37 Галина

Галина

    Постоянный посетитель

  • Пользователи
  • PipPip
  • 138 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Женщина
  • Город:Сокол - Минск

Отправлено 08 Январь 2009 - 21:04

Ну вот и я для своих мальков артемию вывела впервые в жизни! :) Получилось многовато. Собрала в кювету для льда и заморозила. Можно ведь кормить потом замороженной? Жалко если столько пропадет. ;)

#38 Pingvin

Pingvin

    Заглянул

  • Члены клуба
  • 0 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Мужчина
  • Город:Минск

Отправлено 08 Январь 2009 - 21:22

Галина, я тоже так делал и кормил без проблем :) Только, если морозили в соленой воде, то придется хорошо помыть, перед "подачей на стол" ;)

#39 Галина

Галина

    Постоянный посетитель

  • Пользователи
  • PipPip
  • 138 сообщений
  • 0 благодарностей
  • Пол:Женщина
  • Город:Сокол - Минск

Отправлено 08 Январь 2009 - 21:29

Галина, я тоже так делал и кормил без проблем :) Только, если морозили в соленой воде, то придется хорошо помыть, перед "подачей на стол" ;)

Нет, сначала промыла (сделала маленький сачек из своего капронового носочка, сложенного вдвойне - очень удобно) и промывала в проточной воде.Спасибо, Pingvin!

#40 Гость_Вітáль_*

Гость_Вітáль_*
  • Гости
  • благодарностей

Отправлено 09 Январь 2009 - 09:45

Так, Віталь, замуцілі мы з табою :) У адказах прысутнічаюць 3 словы, якія мы паблыталі :) Гэта дэкапсуляцыя, актывацыя і выхад рачкоў. Дэкапсуляцыя - гэта дзеянні чалавека, якія вызваляюць яйкі ад шкарлупіны, якая ахоўвае эмбрыён ад знешніх непрыемных умоў. Рэзультат гэтага - аранжавыя яйкі, якімі потым ці кормяць малькоў, ці выводзяць далей наупліўсаў. Гэта не працэс выхаду наупліўсаў ;) А я паблытаў актывацыю :) Гэта працэс, які павышае адначасовы выхад рачкоў. У нашым выпадку - гэта актывація прамярзаннем ці Н2О2 :)

А наконт слізі. У мяне яна з'яўляецца як у банках з шкла, так і з пласціка :) Але нічога не пахне :huh: Запах з'яўляецца, калі не пераражаць культуру. Але гэта ідзе ад памёршых рачкоў ;)

І яшчэ. Віталь, ты што, 2 тыдні толькі марозіш яйкі? Потым не у маразільніку? Ці чаму тады выхад рачкоў з розных зарадак розны?

Дзяніс, хутчэй за ўсё, ты правы, і разьмяжоўваць дэкапсуляцыю і выхад рачкоў трэба, навогул, але я гэтыя тэрміны не разьмяжоўваю. Выхад рачкоў адбываецца праз дэкапсуляцыю (штучную альбо натуральную). Паколькі тэрмін "дэкапсуляцыя" даволі трывала замацаваўся за штучным працэсам (тым, што ты назваў "дзеянні чалавека, якія вызваляюць яйкі ад шкарлупіны"), то, магчыма, зьмешваць гэтыя паняцьці з майго боку было дарэмным. Не важна. Дзяніс, важней тое, што мяняецца не эфектыўнасьць выклеву (тое, што ты назваў "выхад"), яна ў мяне парадка 70-80% незалежна ад зарадкі, а час выклеву (пры другой і трэцяй зарадках дзесьці на чвэрць карацей, чым пры першай).

Што тычыцца захоўваньня, то захоўваю я зараз пры пакоевай тэмпературы пасьля 2 ці 3 тыдняў актывацыі ў маразільніку. Гэта зараз як бы вясна пасьля зімы, а ў вадзе ўжо раньняе лета (можна выклёўвацца). Недзе было напісана, што адразу з маразільніка (зімы) у інкубатар (лета) горш эфектыўнасьць выклеву...

І яшчэ адносна актывацыі - так, гэта працэс, які павышае эфектыўнасьць выклеву рачкоў, але пра адначасовасьць нічога казаць нельга, ана актывацыяй, наколькі я разумею, не паляпшаецца. Ці я памыляюся?